enter-article התקנת דוד שמש - המדריך השלם - הכל על אינסטלציה
אינסטלטורים » מאמרים וחדשות » התקנת דוד שמש - המדריך השלם

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

מלבד מערכת לחימום מים בגז ההמצאה הישראלית הגאונית והמוצלחת ביותר לעת עתה בתחום האנרגיה הסולארית אינה בתחום הלוחות הסולאריים או תחנות הכוח מופעלות מערכת מראות. מדובר במערכת פשוטה בהרבה וידוע לכולנו מחיי היומיום- דוד שמש.

כפי שנראה, התקנת דוד שמש אינה רק מחוייבת על פי חוק ומסייעת בשמירה על איכות הסביבה, אלא גם תורמת משמעותית לחיסכון הכלכלי בהוצאות על אנרגיה.

התקנת דוד שמש- למה?

התקנת דוד שמש מעוגנת בחוק הישראלי. לפי החוק, כל דירה, למעט דירות בבניינים מרובי קומות (בהם שטח הגג אינו מספיק) או באזורי שימור (בהם הדוד עלול לפגום במראה השכונה) חייבת בדוד שמש.

הסיבה ליצירת החוק הזה נעוצה בעובדה הבאה: התקנת דוד שמש חוסכת עד 10% (!) מתצרוכת החשמל השנתית במשק בית. אם נקח או אורך החיים הממוצע של דוד שמש לפני

שיזדקק לתיקונים (10-15 שנים לפחות) ונחשב את כמות הכסף  שהוא חסך (לפחות 10000 ש"ח, וזאת ללא ריבית), נראה שעלות הדוד וההתקנה מכוסים לגמרי.
"על הדרך" אנו מרוויחים גם חיסכון משמעותי בצריכת אנרגיה (שהיא נטל קשה ואיום מתמיד על משק החשמל המוגבל בישראל), תרומה משמעותית לשמירה על איכות הסביבה (דוד שמש מופעל בצורה "ירוקה" לחלוטין!), והעובדה הנוחה של המצאות מים חמים בכל יום שמשי ללא צורך לזכור ולהדליק את דוד החשמל.
דוד שמש
התקנת דוד שמש-כיצד?

דרישות הקדם לצורך התקנת דוד שמש בסיסיות ביותר: כל מה שצריך הוא שטח פתוח וחשוף לשמש של כ3 מ"ר רבוע לפחות (בדרך כלל גג) ויכולת חיבור לרשת המים הביתית. שטח גוף החימום של דוד השמש משתנה כתלות בכמות השמש באזור הגיאוגרפי בו אתם נמצאים, בגודל מיכל האיסוף, ובשטח הפנוי.
אחרי מציאת המיקום המתאים בדרך כלל מתחילים מעבודת הצנרת (העברת צינורות אל ומ- המקום בו יותקן הדוד), וכל שנשאר אחר כך הוא להתקין את גוף החימום והדוד, וחשוב מאוד: לבדוק שהכל פועל כראוי ואין נזילות בדרך.

התקנת דוד שמש- כמה ואיפה?

קשה להעריך במדוייק עלות של התקנת דוד שמש. המחיר הסופי מורכב מעלות החומרים (ובעיקר הדוד עצמו) ועלות העבודה.
לגבי החומרים, המלצה גורפת היא להשתמש בחומר הטוב ביותר שמאפשר התקציב. חשוב מאוד שהן הגוף והן המיכל, כמו גם הצינורות והחיבורים ביניהם, יהיו של חברה ידוע. קיימים דוודים עם מעל ל10 שנות אחריות מלאה, ואכן מומלץ להשקיע בחומרים כה איכותיים.

וודאו כי כל רכיב נראה חדש ושלם והגיע באריזתו המקורית, וכן כי על כל רכיב מותבע שם היצרן ותו תקן (ישראלי, אמריקאי או אירופי). באם קיבלתם דוד עם אחרויות (כמעט כל הדוודים), וודאו כי האחריות חתומה וממולאת כראוי. מחיר החלפים משתנה, ומתחיל מ2000 שקלים.

מחיר העבודה לעומת זאת קשה  עוד יותר להערכה. באם קיימת תשתית לדוד שמש, העבודה מינימלית, ותעלה כ200-500 שקלים (ובמקרים רבים כלולה במחיר החלקים).

מחיר יצירת תשתית חדשה גבוהה הרבה יותר, בייחוד כאשר המרחק לגג גדול או שמדובר בבניינים ישנים, ויכול בקלות לעבור את ה5000 שקלים.  

עוד באותו נושא

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

אין זה נעים לקום בבוקר על מנת לשטוף פנים או להתרחץ ולגלות כי אנו סובלים מסתימה בכיור או בניקוז אך במספר דרכים יעילות ניתן לפתור בעיה זו   זה...

עבודות ביוב- המדריך השלם

עבודות ביוב- המדריך השלם

כבר הרומאים העתיקים החזיקו בדעה כי מערכת ביוב היא אחד ממאפייני הציוויליזציה וחלק חיוני בחיים תקינים. למרות שהרבה מאוד השתנה מאז מערכות הביוב...

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים...

מחירון אינסטלטורים

מחירון אינסטלטורים

בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה הבחנתם...

טיפים לבחירת אינסטלטור

טיפים לבחירת אינסטלטור

אחת הבעיות שאנו נתקלים בהן לא מעט היא, חוסר האחידות במחירים שדורשים בעלי מקצוע עבור טיפול בבעיה מסוימת. למשל אם יש לנו סתימה ואין לנו מושג איך...

string(34) "categoryתיקון דודי שמש"