enter-article עבודות ביוב- המדריך השלם - הכל על אינסטלציה
אינסטלטורים » מאמרים וחדשות » עבודות ביוב- המדריך השלם

עבודות ביוב- המדריך השלם

כבר הרומאים העתיקים החזיקו בדעה כי מערכת ביוב היא אחד ממאפייני הציוויליזציה וחלק חיוני בחיים תקינים. למרות שהרבה מאוד השתנה מאז מערכות הביוב הרומאיות, החשיבות של החלק המלוכלך הזה של חיי היום יום לא פחתה. דבר נוסף שלא השתנה למרות כל השכלולים הוא תדירות התקלות במערכות הביוב. אי לזאת, ולצערנו הרב אם יורשה, עבודות ביוב הן שירות נצרך בכל משק בית לפחות אחת לכמה שנים. אי לזאת, קיבצנו להלן כמה נקודות חשובות לגבי עבודות ביוב.

עבודות ביוב, מה ולמה?

הסיבה למאמר הזה נעוצה בפריצות היחסית שקיימת בשוק קבלני ביוב בפרט ושוק האינסטלציה בכלל. סיבה אחת למצב נעוצה בעובדה שמערכת עבודות ביובהביוב הביתית היא למעשה חלק בלתי נפרד ממערכת הביוב העירונית, שתפקודה לא תלוי בבעלי הבית או באיכות הבניה. סיבה נוספת היא העובדה שאין כל הסדר חוקי המפקח על פעילות האינסטלטורים ושאר בעלי מקצוע שעיסוקם עבודות ביוב.

למרות זאת, ישנם פתרונות יעילים ואפילו מהירים לרוב רובן של הבעיות הדורשות עבודות ביוב, ומפאת קוצר היריעה נגע רק בנפוצות שבהן.

עבודות ביוב לתיקון בעיות ניקוז

הבעיה השכיחה ביותר היא בעיה בניקוז הביוב. הגורם השכיח ביותר לבעיה הוא סתימה בצנרת הדירתית או לכל היותר בצנרת הביתית (בדרך כלל הצינורות העירוניים רחבים מידי בשביל בעיות כאלה), שנגרמת מהצטברות אבנית וחומרים שומניים בדפנות הצינור.

בדרך כלל מספיק לפתוח את הסתימה בלבד ואין צורך להחליף צנרת. מיקום הבעיה (או ה"אבחנה") נעשים בחשיבה לוגית פשוטה: כל מה שמעל לסתימה (מבחינת הצנרת) יתנהג בצורה בעיתית. בבניינים משותפים הבעיה יכולה להיות בקומות נמוכות יותר, ובמקרים אלה בעלי הדירה בשטחה הסטימה מחוייבים במימון העבודה.

פתיחת הסתימה יכולה להעשות בשתי דרכים עיקריות: הזלפת חומר ממס סתימות (הניתן לרכישה ותפעול עצמאיים, ללא צורך באינסטלטור) או פיתחת הסתימה בצורה פיזית (בעזרת "גלגלת"). הדרך הראשונה זולה יותר (מחיר החומר עומד על 30-50 שקלים), אך מדובר בחומר פעיל מאוד הגורם נזקים כבדים לצנרת, ועלול לגרום לצורך בהחלפתה בטרם עת. אי לזאת, מומלץ מאוד לפנות לאינסטלטור מקצועי, שיפתח את הסתימה עבור 250-400 שקלים ובפחות מחצי שעת עבודה.

עבודות ביוב- נזילה

הבעיה ההפוכה (והנדירה יותר) היא נזילות במערכת הביוב. מערכת הביוב פועלת בלחצים נמוכים מאוד, ולכן נזילות בה שכיחות פחות מנזילות של מערכת אספקת המים. עם זאת, במקרה של נזילה יווצרו מפגעים סביבתיים חמורים הכוללים ריח רע (מאוד) וצמיחת פטריות שעלולות לפגוע בצנרת, בקירות ובצבע.

בדומה לנזילות אחרות במערכת הצנרת, השיטה המדוייקת והיעילה ביותר לאיתור הנזילה היא באמצעות צילום טכני, קבלני ביוב מנוסים, ידעו יאבחן את הבעיה בעבור כ1000 שקלים בממוצע. הטיפול יכול להסתיים בסתימה מקומית, אך בדרך כלל יהיה צורך בהחלפת צנרת, שתעלה (כולל חומרים, עבודה ושיפוץ שלאחר מכן) החל מ3000 שקלים.

עוד באותו נושא

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

אין זה נעים לקום בבוקר על מנת לשטוף פנים או להתרחץ ולגלות כי אנו סובלים מסתימה בכיור או בניקוז אך במספר דרכים יעילות ניתן לפתור בעיה זו   זה...

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים...

מחירון אינסטלטורים

מחירון אינסטלטורים

בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה הבחנתם...

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

מלבד מערכת לחימום מים בגז ההמצאה הישראלית הגאונית והמוצלחת ביותר לעת עתה בתחום האנרגיה הסולארית אינה בתחום הלוחות הסולאריים או תחנות הכוח...

טיפים לבחירת אינסטלטור

טיפים לבחירת אינסטלטור

אחת הבעיות שאנו נתקלים בהן לא מעט היא, חוסר האחידות במחירים שדורשים בעלי מקצוע עבור טיפול בבעיה מסוימת. למשל אם יש לנו סתימה ואין לנו מושג איך...

string(27) "categoryקבלני ביוב"