enter-article פתיחת ביוב - לא לתת למערכת להיתקע - הכל על אינסטלציה
אינסטלטורים » מאמרים וחדשות » פתיחת ביוב - לא לתת למערכת להיתקע

פתיחת ביוב - לא לתת למערכת להיתקע


כאשר רוצים לתאר יישוב שנמצא במצב רע, נוהגים לספר על ביוב שזורם ברחוב.
לעיתים לא צריך שהיישוב יהיה במצב כלכלי גרוע כדי שזה יקרה, מספיק סתימה במערכת


 
אחת לכמה זמן אנו שומעים על שפכי ביוב שזורמים לים וגורמים לסגירת חופים עקב זיהום. ב-2010 נסגרו חופים בחיפה למעלה מ-30 יום בגלל זרימת ביוב לים. הסיבה? סתימה של המערכת ואי תפעול נכון שלה.

חיפה אגב לא היחידה שסבלה מכך, גם החופים בתל אביב סבלו מכך, ים המלח, זכרון יעקב, נתניה , הרצליה, אור יהודה וערים נוספות סבלו מתופעה דומה בעשור האחרון.

רבים תוהים כיצד ייתכן שמערכת ביוב תיסתם , ובכן הסיבה היא נורא פשוטה, כמו שמערכת האינסטלציה בבית יכולה להיסתם ואז מתקשרים אל אינסטלטור לפתיחת הסתימה, כך מערכת הביוב ברחוב יכולה להיסתם, ובאופן דומה יש לבצע פתיחת ביוב לשם שאיבה.


פתיחת ביוב לכל

כעת העניין מסתבך מעט. כפי שיש סתימת ביוב כללית, יכולה להיות סתימת ביוב ביתית, כזו שתגרום לזרימת ביוב לחצר, לגינה או חס וחלילה בשירותים עצמם. במצב כזה יש צורך להזמין אינסטלטור שיבצע שאיבה ויסתום את הסתימה.

הסתימה בצנרת יכולה להיגרם כתוצאה מהצטברות שמנים, ולכלוך של נייר טואלט ומוצרי היגנייה בצנרת אשר גרמו לסתימתה. במקרה כזה בשלב הראשון האינסטלטור יבצע שאיבה של הביוב.

במרחב הציבורי משתמשים בביובית, מדובר במשאית עם צינורות בגדלים שונים ומיכל שאליו נשאבים החומרים. במרחב הפרטי לעיתים קרובות לא יהיה צורך בזה ויהיה ניתן להשתמש בצינורות וחומרים פשוטים יותר.  עלות מערכת הביוב, שטיפה שלה וטיפול בצנרת עולה בין 450 ל-600 שקל.

יש מי שמציע שימוש בחומרים אקולוגיים לטיפול בבעיה, כאשר אם יש לכם ידיים טובות, אין לכם אפילו צורך להזמין אינסטלטור. דוגמא טובה לכך היא חברת ביוקליין, שמציעה חומרים נגד סתימת ביוב, מדובר בחומרים שמסוגלים לספוג פסולת מסוגים שונים.

לטענת החברה החומר אינו רעיל ולא גורם נזק לצנרת. מדובר על טיפול פשוט שנמשך כמה דקות במהלכו החומר (ביוסולב) מנקה את המערכת ומפריד את השמנים. לאחר מכן משתמשים בווויסטגו חומר שמיועד למניעת ריחות וסתימות.

 
חזרה לביוב העירוני

לא צריך להיות אינסטלטור או רופא כדי להבין את המשמעות של סתימה במערכת הביוב הפרטית או האזורית. כמות החיידקים שיוצאת ממערכת סתומה כלפי חוץ היא אסטרונומית, והנזק הן לאדם והן לסביבה הוא עצום.

זו אגב אחת הסיבות, שחברות אשר מבצעות שאיבת ביוב דואגות לעבוד 24 שעות וכל הזמנה שהיא זוכה למענה מהיר. יש הכרה ברמת הנזק והשפעתו לאורך זמן על הסביבה. ברוב המקרים נזק שנסגרם למערכת הביוב העירונית, מביא לשיתוק של האיזור, שכן גם הולכי רגל וגם מכוניות לא יעברו שם.
 

בעלי גינות צריכים לשים לב ששורשי עצים לא ייכנסו אל תוך מערכת הביוב. צמיחת שורשים בתעלות הביוב גורמות לסתימה ומאלצות חיתוך של השורשיםעוד באותו נושא

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

אין זה נעים לקום בבוקר על מנת לשטוף פנים או להתרחץ ולגלות כי אנו סובלים מסתימה בכיור או בניקוז אך במספר דרכים יעילות ניתן לפתור בעיה זו   זה...

עבודות ביוב- המדריך השלם

עבודות ביוב- המדריך השלם

כבר הרומאים העתיקים החזיקו בדעה כי מערכת ביוב היא אחד ממאפייני הציוויליזציה וחלק חיוני בחיים תקינים. למרות שהרבה מאוד השתנה מאז מערכות הביוב...

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים...

מחירון אינסטלטורים

מחירון אינסטלטורים

בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה הבחנתם...

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

מלבד מערכת לחימום מים בגז ההמצאה הישראלית הגאונית והמוצלחת ביותר לעת עתה בתחום האנרגיה הסולארית אינה בתחום הלוחות הסולאריים או תחנות הכוח...

string(27) "categoryקבלני ביוב"