enter-article עבודות ביוב - מישהו חייב לעשות את זה - הכל על אינסטלציה
אינסטלטורים » מאמרים וחדשות » עבודות ביוב - מישהו חייב לעשות את זה

עבודות ביוב - מישהו חייב לעשות את זה


זה לא נשמע נעים במיוחד אבל מישהו צריך לעשות את העבודה המלוכלכתלהתחיל להסביר מה התוצאות של מערכת ביוב מקולקלת או סתומה, יכול לקחת מאיתנו את התיאבון לזמן רב. אנחנו פשוט נדלג מעל זה, ישר לפתרון, עבודות לתיקון מערכת ביוב.

עבודות ביוב, כמו מבנה המערכת עצמה, מתחלקות לכל מיני קטגוריות לפי המקום בו פגעה הסתימה. במידה והסתימה פשוטה ביותר, כמו קרוב מאוד לצינור הניקוז של פתח ביוב יחיד בדירה, קל יחסית לתקן את הבעיה ללא צורך באיש מקצוע, ואילו הזמנת אינסטלאטור מומחה תעלה לכל היותר כ-300-400 שקלים במקרה זה.

פגיעה בצנרת הגדולה שמחוץ לתחום השיפוט של הבית אמורה להיות מטופלת על ידי הרשות המקומית, ויש להפנות טענות למוקד העירוני בחיוג 106 מן הטלפון הקווי.

הבעיה כמובן מתחילה בכל דבר בין לבין, בו אמצעים כימיים (ממיסי שומנים) או ידניים (פומפה) פשוטים לא מספיקים להשיג פתיחת ביוב תקינה לאורך זמן, ומומלץ אם כן לבצע עבודות ביוב מקצועיות.


אבחנה של מערכת מקולקלת
עבודות ביוב
השלב הראשון הוא להבין באיזה סדר גודל מדובר, מה שישפיע על הכלים בהם נבחר להשתמש בעתיד. האבחנה, בדיוק כמו ברפואה, נעשית על בסיס שילוב הסיפור עם הממצאים בשטח.

מה שמעניין אותנו הוא כמות הנקודות הפגועות ומידת הפגיעה: האם ה"סתימה" היא רק בבית שלכם (אבל בכל הנקודות), בדירות/בתים סמוכים? מה חריפות ההצפות בכל אחד מן המקרים?

כל אלו בשילוב עם בדיקת ניקוז במקום והיכרות עם תקני הבניה מאפשרים לקבלן עבודות ביוב מומחה להגיע למסקנה לגבי איפה בדיוק הבעיה.
במקרים נדירים בלבד פתיחת ביוב דורשת צורך בציוד אבחנתי מתקדם יותר (מצלמות זעירות), בעלות של 300-600 ₪ לבדיקה.


ספיראלה הכלי של עבודות ביוב פשוטות

הספיראלה היא הדרך הפשוטה ביותר עליה נשענות עבודות ביוב קטנות, ברמת הדירה או כמה מפלסים לכל היותר. הרעיון הוא חוט קשיח יחסית, בדרך כלל עשוי פלאסטיק ובקטרים משתנים (0.5-2.3 ס"מ) הנפתח בכוח אל תוך הצנרת (אורכו אם כן חייב להגיע ל7-10 מטרים לכל היותר).

ה"דחיסה" נעשית במקרים הפשוטים על ידי מקדחה ידנית, ובמקרים קשים יותר על ידי מנוע יעודי.

השיטה הזו יחסית בטוחה לצנרת וזולה (עלות הזמנת קבלן ביוב לביצוע פתיחת ביוב בשיטה זו, כולל עבודה, פחותה בדרך כלל מ-350 ₪), אולם היא כאמור יעילה רק לצנרת קטנה יחסית, ולא תמיד פותרת את הבעיה לאורך זמן (אם כי מומלץ מאוד להתעקש על אחריות של לפחות 3 חודשים לעבודה).


שאיבה וניקיון של המערכת

הדרך הבאה לטיפול בבעיות קשות יותר היא שאיבה, או ניקוז. למעשה מדובר בשם כללי למגוון רחב של מיכשור, החל ממשאבות ביוב ניידות בגודל עגלה וכלה במשאיות גדולות, כאשר מחיר העבודה בהתאם נע בין 1100-12000 ₪.

שאיבת ביוב משלבת למעשה שני סוגים של עבודות ביוב: שאיבת חומרים בלתי מסיסים (ה"גורם" לסתימה, בדרך כלל חומרים שומניים, חומרי רקב וכו') עם שטיפה במים, כאשר במשאבות הגדולות יותר ישנה אופציה לשטיפה בלחץ. העבודה הזו מתאימה לצנרת משמעותית יותר עם בורות ניקוז בדרך כלל, כך שמדובר על סדר גודל של ווילה גדולה או בית משותף.


אם מדובר בתקלה אזורית יש להתקשר למוקד העירוני, אם מדובר בתקלה נקודתית בבניין או בבית, יש להזמין קבלן ביוב


עוד באותו נושא

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

אין זה נעים לקום בבוקר על מנת לשטוף פנים או להתרחץ ולגלות כי אנו סובלים מסתימה בכיור או בניקוז אך במספר דרכים יעילות ניתן לפתור בעיה זו   זה...

עבודות ביוב- המדריך השלם

עבודות ביוב- המדריך השלם

כבר הרומאים העתיקים החזיקו בדעה כי מערכת ביוב היא אחד ממאפייני הציוויליזציה וחלק חיוני בחיים תקינים. למרות שהרבה מאוד השתנה מאז מערכות הביוב...

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים...

מחירון אינסטלטורים

מחירון אינסטלטורים

בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה הבחנתם...

טיפים לבחירת אינסטלטור

טיפים לבחירת אינסטלטור

אחת הבעיות שאנו נתקלים בהן לא מעט היא, חוסר האחידות במחירים שדורשים בעלי מקצוע עבור טיפול בבעיה מסוימת. למשל אם יש לנו סתימה ואין לנו מושג איך...

string(27) "categoryקבלני ביוב"