enter-article החלפת צנרת - מחליפים את הצנרת ושומרים על הבית שלם - הכל על אינסטלציה
אינסטלטורים » מאמרים וחדשות » החלפת צנרת - מחליפים את הצנרת ושומרים על הבית שלם

החלפת צנרת - מחליפים את הצנרת ושומרים על הבית שלם

לא לחינם צנרת אינסטלציה נחשבת לאחת המערכות המתוחכמות והחשובות בבית. אם היא מתפוצצת, אנחנו יכולים להגיד שלום לקירות, לחלק גדול מהרכוש, וגם לחסכונות שלנו

קבלני אינסטלציה רבים מתמחים לא ביצירת צנרת "דה נובו"- כלומר הנחת צנרת כחלק מעבודת השלד, אלא במשימה הרבה יותר מורכבת: החלפת צנרת בבית קיים ומאוכלס. בשורות הבאות נציין כמה דרכים נפוצות לביצוע החלפת צנרת, ואיך עושים זאת קבלני אינסטלציה בצורה נכונה.

למה צריך בכלל להחליף צנרת?

מלבד הסיבה הנפוצה ביותר (כך לפי סקר מכון גיאוקרטוגרפיה) להחלפת צנרת בבתים קיימים- זליגת צנרת ("פיצוץ"), קיימות עוד כמה "התוויות" בהן מומלץ לשקול ברצינות העסקת קבלני אינסטלציה:

ממצא של זליגה עדינה ("זליגה מקרוסקופית") באמצעות אבחון במצלמה תרמית, תרבית מיקרוביולוגית של מומחה קירות, או כל סימן אחר.

החלפת צנרת

פגיעה בתפקוד הדפנות הפנימיות של הצנרת, שיכול להתבטא בכל אחת מן הדרכים הבאות: צבע עכור של המים, מים אדומים לפרקים (בייחוד אחרי תקופות ארוכות של חוסר שימוש), בועות מרובות במים רק בחלק מן הברזים בבית, ריח רע של המים (בייחוד אם התופעה מוגבלת רק לחלק ממקורות המים בבית) ועוד.

שיפוץ נרחב בבית- הזדמנות מצויינת לחסוך בעלויות מהנדס אינסטלציה או קבלני אינסטלציה בעתיד, ולהחליף את הצנרת לחדשה וקלה יותר להחלפה (ראה להלן) "על הדרך" עם הרס הקירות וחדרי הסניטציה (מקלחות ושירותים) במהלך השיפוץ.

בדרך כלל במקרים אלו מדובר על תוספת של 8-15 אלף ₪ ושלושה ימי עבודה, בדרך כלל עלות שולית ביחס למחיר של שיפוץ נרחב (בדרך כלל מעל ל100 אלף ₪).

שימוש בחומרים איכותיים ימנע מכן הרבה מאוד עלויות וכאבי ראש בהמשך, ולכן המחיר הגבוהה יותר (בעד ל20-30% עבור מחיר העבודה הכולל) בדרך כלל מאוד משתלם ומומלץ. ההמלצה שלנו היא לא להתפשר על פחות מצנרת מצופה (ומחוזקת במקרה של צנרת למים חמים).

למשקיעים שביננו בהחלט מומלץ להשתמש בצנרת כפולה, שהופכת החלפת צנרת עתידית במקרה של פיצוץ על ידי קבלני אינסטלציה מנוסים לעניין פשוט בעלות של פחות מ-1000 שקלים.

צנרת כפולה לביטחון כפול

אם לא הותקנה צנרת כפולה, בדרך כלל העבודה תדרוש מידה מסויימת של הריסת קירות ורצפות, תלוי בעומק הפגיעה ואפשרויות הגישה אליה. מהנדס אינסטלציה אמור להשאיר מפרט מדוייק במהלך עבודות השלד והאינסטלציה של המבנה, ובמידה ומדובר על מבנה בן פחות מ20 שנה, יש לכם סיכוי טוב למצא את המפרט בועדות התכנון המחוזיות, מה שיחסוך הרבה עבודה והוצאות ממחליף הצנרת.

במידה ואין ברשותכם תרשים שכזה, ומבנה הצנרת מוטל בספק (כך שלא ברור בדיוק מה להרוס), קיימות טכניקות מתקדמות ללימוד המבנה, כולל החדרת קטטר (צינור) עם משדר רדיו, או צילום טרמי של הקיר.

כל אחת מן הטכניקות הללו יקרה, עלותה בסביבות ה1000 ₪, אולם זיכרו כי ברוב המקרים מדובר בחסכון של מעל ל3500 ₪ בעלויות עבודה וחומרי גלם עבור שבירת קיר נרחבת- האופציה החלופית.

חישוב קל אומר, שבניית מערכת צנרת כפולה זולה פי 10 לפחות, ממצב בו צנרת מתפוצצת ויש לבצע שיפוץ כולל


עוד באותו נושא

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

פתיחת סתימה – המדריך המקיף ברשת

אין זה נעים לקום בבוקר על מנת לשטוף פנים או להתרחץ ולגלות כי אנו סובלים מסתימה בכיור או בניקוז אך במספר דרכים יעילות ניתן לפתור בעיה זו   זה...

עבודות ביוב- המדריך השלם

עבודות ביוב- המדריך השלם

כבר הרומאים העתיקים החזיקו בדעה כי מערכת ביוב היא אחד ממאפייני הציוויליזציה וחלק חיוני בחיים תקינים. למרות שהרבה מאוד השתנה מאז מערכות הביוב...

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

תיקון דודי שמש- המדריך השלם

דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים...

מחירון אינסטלטורים

מחירון אינסטלטורים

בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה הבחנתם...

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

התקנת דוד שמש - המדריך השלם

מלבד מערכת לחימום מים בגז ההמצאה הישראלית הגאונית והמוצלחת ביותר לעת עתה בתחום האנרגיה הסולארית אינה בתחום הלוחות הסולאריים או תחנות הכוח...

string(39) "categoryמהנדסי אינסטלציה"