iplumbers.co.il

המדריך לאיתור נזילות
איתור נזילות הוא לצערנו טקס שיש לבצע כמעט בכל מבנה פעם בכמה שנים או עשורים. היות שכך, פירטנו להלן כמה כללים חשובים לגבי איתור נזילות, מה זה, וכן מחירון שירותים מדגמי.


איתור נזילות- מה זהאינסטלטורים

נזילות דרסטיות, היוצרות מפלי מים, קלות בדרך כלל יותר לאיתור. הבעיה מתחילה כאשר מדובר על איתור נזילות מהסוג הנפוץ יותר. איתור נזילות קלות מאוד, המחלחלות דרך סדקים קטנטנים בצנרת. נזילות שכאלה לא יוצרות שלוליות נוטפות, ואפילו לא מבזבזות כמות ניכרת של מים.

עם זאת, הסביבה הלחה שנזילות אלה יוצרות תורמת להתפתחותם של מיקרואורגניזמים חד תאיים שונים, בעיקר פטריות. הפטריות הללו, יחד עם ההשפעה הישירה של המים (בייחוד על חלקים מתכתיים המצויים בכל קיר) פוגעים לאורך השנים במראה ואפילו בחוזק של התקרה והקירות, גורמים להתקלפות הצבע, ושאר פגעים רעים. במקרים מסויימים נזילות, אפילו קטנות, עלולות להוות סיכון בטיחותי ממש: חשמל ומים כידוע לא הולכים ביחד, ונזילה יכולה לגרום לקצר ואפילו לשרפות.


איתור נזילות- אבל מה הבעיה

אוקיי, הבנו למה נזילות זה רע, אבל מה הבעיה לאתר נזילה כאשר הסימנים שלה, בין אם מדובר בשלולית או בהתקלפות צבע עדינה, כבר בשטח? ובכן, יש בעיה. במרבית הבניינים הצנרת מועברת בסמיכות זו לזו, ולכן המצאות נזילה באזור מסויים לא תורמת ולו כלום להבנת הצנרת המדוייקת שגרמה לה, ושלכן יש להחליפה. כמו כן, כאמור רוב הנזילות ניכרות רק כעבור זמן רב, ולכן מוכרי דירות רמאים עלולים להשתמש בעובדה זו ולהסוות את הנזילה עד שיהיה מאוחר יותר...


איתור נזילות- אז איך זה עובד?

במשך שנים השיטה היחידה לאיתור נזילות הייתה וויזואלית, כלומר ראיית הנזילה, ניסיון תיקון, והבנת המצב על ידי ניסוי וטעיה. עד היום החוש והניסיון של השרברב עדיין משחקים תפקיד, אך מרבית שירותי איתור נזילות משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת להענקת מענה בדוק ומדעי לבעיה. מרבית השיטות של איתור נזילות משתמשות בטכניקת צילום טרמוגרפי.
צילום טרמוגרפי עושה שימוש בתכונה של כל חומר לפלוט קרינה אינפרא- אדומה בהתאם לטמפרטורה בו הוא מצוי. כיוון שכל נזילה תפלוט חום גבוהה יותר או נמוך יותר מאשר הסביבה (בהתאם לסוג הצנרת: מים חמים או קרים), מוקד השינוי בחום יראה בבירור כצבע אחר על הצילום הטרמוגרפי, ויעזור לברר את אופי ומקור הנזילה.

יתרון משמעותי נוסף של צילום טרמוגראפי ככלי איתור נזילות, מלבד היותו מדוייק, הוא היכולת שלו "לראות דרך קירות". קל מאוד להסתיר סימני נזילה באמצעות מעט צבע טרי, אך שום שכבת טייח לא תצליח לרמות צילום טרמוגראפי.


איתור נזילות- מחירים

איתור נזילות בדירת מגורים בגודל ממוצע, הכולל צילום טרמי מקיף ואנאליזה על ידי מומחה, תעלה בין 800 ל1500 שקלים. מחיר זה כמובן לא כולל טיפול בנזילות שנמצאו, החלפת צנרת וכדומה.12/08/2010    iplumbers.co.il
פורום אינסטלטורים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר iplumbers.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 iplumbers.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אינסטלטורים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אינסטלציה
מחפשים מומחה לאיתור נזילות? דברו עם אחד המומחים ברשימה
אנחנו עובדים עם אינסטלטורים מקצועיים ואמינים ביותר בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!