iplumbers.co.il

התקנת דוד שמש - המדריך השלם


מלבד מערכת לחימום מים בגז ההמצאה הישראלית הגאונית והמוצלחת ביותר לעת עתה בתחום האנרגיה הסולארית אינה בתחום הלוחות הסולאריים או תחנות הכוח מופעלות מערכת מראות. מדובר במערכת פשוטה בהרבה וידוע לכולנו מחיי היומיום- דוד שמש.

כפי שנראה, התקנת דוד שמש אינה רק מחוייבת על פי חוק ומסייעת בשמירה על איכות הסביבה, אלא גם תורמת משמעותית לחיסכון הכלכלי בהוצאות על אנרגיה.

התקנת דוד שמש- למה?

התקנת דוד שמש מעוגנת בחוק הישראלי. לפי החוק, כל דירה, למעט דירות בבניינים מרובי קומות (בהם שטח הגג אינו מספיק) או באזורי שימור (בהם הדוד עלול לפגום במראה השכונה) חייבת בדוד שמש.

הסיבה ליצירת החוק הזה נעוצה בעובדה הבאה: התקנת דוד שמש חוסכת עד 10% (!) מתצרוכת החשמל השנתית במשק בית. אם נקח או אורך החיים הממוצע של דוד שמש לפני

שיזדקק לתיקונים (10-15 שנים לפחות) ונחשב את כמות הכסף  שהוא חסך (לפחות 10000 ש"ח, וזאת ללא ריבית), נראה שעלות הדוד וההתקנה מכוסים לגמרי.
"על הדרך" אנו מרוויחים גם חיסכון משמעותי בצריכת אנרגיה (שהיא נטל קשה ואיום מתמיד על משק החשמל המוגבל בישראל), תרומה משמעותית לשמירה על איכות הסביבה (דוד שמש מופעל בצורה "ירוקה" לחלוטין!), והעובדה הנוחה של המצאות מים חמים בכל יום שמשי ללא צורך לזכור ולהדליק את דוד החשמל.
דוד שמש
התקנת דוד שמש-כיצד?

דרישות הקדם לצורך התקנת דוד שמש בסיסיות ביותר: כל מה שצריך הוא שטח פתוח וחשוף לשמש של כ3 מ"ר רבוע לפחות (בדרך כלל גג) ויכולת חיבור לרשת המים הביתית. שטח גוף החימום של דוד השמש משתנה כתלות בכמות השמש באזור הגיאוגרפי בו אתם נמצאים, בגודל מיכל האיסוף, ובשטח הפנוי.
אחרי מציאת המיקום המתאים בדרך כלל מתחילים מעבודת הצנרת (העברת צינורות אל ומ- המקום בו יותקן הדוד), וכל שנשאר אחר כך הוא להתקין את גוף החימום והדוד, וחשוב מאוד: לבדוק שהכל פועל כראוי ואין נזילות בדרך.

התקנת דוד שמש- כמה ואיפה?

קשה להעריך במדוייק עלות של התקנת דוד שמש. המחיר הסופי מורכב מעלות החומרים (ובעיקר הדוד עצמו) ועלות העבודה.
לגבי החומרים, המלצה גורפת היא להשתמש בחומר הטוב ביותר שמאפשר התקציב. חשוב מאוד שהן הגוף והן המיכל, כמו גם הצינורות והחיבורים ביניהם, יהיו של חברה ידוע. קיימים דוודים עם מעל ל10 שנות אחריות מלאה, ואכן מומלץ להשקיע בחומרים כה איכותיים.

וודאו כי כל רכיב נראה חדש ושלם והגיע באריזתו המקורית, וכן כי על כל רכיב מותבע שם היצרן ותו תקן (ישראלי, אמריקאי או אירופי). באם קיבלתם דוד עם אחרויות (כמעט כל הדוודים), וודאו כי האחריות חתומה וממולאת כראוי. מחיר החלפים משתנה, ומתחיל מ2000 שקלים.

מחיר העבודה לעומת זאת קשה  עוד יותר להערכה. באם קיימת תשתית לדוד שמש, העבודה מינימלית, ותעלה כ200-500 שקלים (ובמקרים רבים כלולה במחיר החלקים).

מחיר יצירת תשתית חדשה גבוהה הרבה יותר, בייחוד כאשר המרחק לגג גדול או שמדובר בבניינים ישנים, ויכול בקלות לעבור את ה5000 שקלים.  12/08/2010    המאמר עודכן בתאריך 21/07/2019    iplumbers.co.il
פורום אינסטלטורים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר iplumbers.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 iplumbers.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אינסטלטורים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אינסטלציה
בעיה עם הדוד? דברו עם אחד המומחים שלנו ברשימה
אנחנו עובדים עם אינסטלטורים מקצועיים ואמינים ביותר בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!