iplumbers.co.il

מחירון אינסטלטורים


מחירון אינסטלטורים
בעיות אינסטלציה הן הבעיות הנפוצות ביותר של משקי בית, על מנת שתדעו כמה כסף תצטרכו להשקיע בהן, ערכנו עבורכם מחירון אינסטלציה

הבחנתם ברטיבות בקיר?
טיפול בבעיות צנרת הן סוג עבודות הבית הנפוץ ביותר במשקי הבית הפרטיים בישראל ולמעשה בעולם המערבי כולו. עם זאת, מחירון עבודות אינסטלטור היה ועודנו תחום בעייתי ונזיל מאוד. חלק מן הבעיה נובעת מן העובדה שלכל בית צנרת ייחודית ואי לזאת קשה להגדיר בדיוק את מחיר החומרים והעבודה הנדרשים לכל תיקון ספציפי.

חלק אחר קשור לחוסר הפיקוח המוחלט שקיים בשוק עבודות האינסטלציה. למעשה לא נדרשת כל הכשרה פורמלית לצורך עיסוק באינסטלציה,
אינסטלטורים רבים פועלים בשוק אפילו ללא רשיון עסק מן הרשויות המקומיות. למרות זאת, הבאנו להלן מחירון עבודות אינסטלטורים כללי ולא מחייב.


פתיחת סתימות ביוב

הבעיה השכיחה ביותר בצנרת הביתית היא ללא ספק סתימות ביוב. מקור התופעה הוא בנטייתם של מינרלים שונים וכן חומרים שומניים (ליפופיליים) המצויים בכמות גדולה יחסית במי השפכין שלנו להצטבר וליצור שכבת "פלאק" (=לכלוך) בדפנות צנרת הביוב. עם הזמן התהליך יכול לגרום להצרות קוטר הצינור עד כדי כך שפיסות הזבל הקטנות הצפות דרך קבע בשפכים תתחלה להצטבר גם הן. הסימן הראשון לסתימת ביוב הוא בעיה בניקוז המים (הקיור מתמלא במים כאשר שוטפים כלים, האמבטיה מלאה אפילו אחרי מקלחת קטנה, וכו'), או לחליפין חוסר יצירת מערבולת כאשר מנקזים כמות גדולה של מים (לדוגמא אחרי ניקוז אמבטיה).


מניעה וטיפול

שימוש בפילטר, שטיפת הצנרת במים חמים ועוד יכולים להאט את יצירת הסתימה, אך למעשה בסופו של דבר מדובר בבעיה שעתידה להתפתח בכל סוג של צנרת.
הטיפול בסתימות יכול להעשות בצורה עצמאית, ללא צורך באינסטלטור: שימוש במגוון חומרים המסירים אבנית ופותחים סתימות. הבעיה ששיטות אלה לא יעילה לטיפול בסתימות עמוקות (כלומר מיקום הסתמימה רחוק יותר מכמה מטרים מהכיור), וחשוב מכך, הן מסוכנות מאוד לצנרת. מדובר בחומרים מאוד אגרסיביים, שבכל מקרה יזיקו לצנרת, ובמקרים מסויימים יפגעו בה בצורה קשה ובלתי הפיכה.

הטיפול המועדף אם כן הוא פתיחת סתימה בעזרת אינסטלטור.
אינסטלטורים מקצועיים יתחילו את הטיפול באבחור מהיר של מקום הסתימה (או הסתימות) הסביר ביותר. לצורך כך יש צורך בידע, ואפילו אינטואיציה שמקורה בניסיון, לגבי מבנה הצנרת האופייני לבית, וכמו כן בדיקה קפדנית של ניקוז הביוב בכל הברזים בבית. לאחר מציאת מקום הבעיה בדרך כלל הטיפול היעיל הוא בעזרת "ספיראלה", היינו חוט קשיח וארוך המוחדר בכוח דרך הסתימה.


טיפ חשוב נוסף...

כדאי להעריך את איכות העבודה  צריך להיות
אינסטלטור, אך בכל מקרה חשוב מאוד לשים לב שאחרי פתיחת הסתימה הראשונית השרברב המשיך ובדק את המשך הצינור כדי לוודא שאין סתימות נוספות (המצאות סתימה אחת לא שוללת אחרות).

כמו כן, הקפידו לבדוק שהבעיה (היינו הניקוז האיטי) נעלמה לגמרי אחרי הטיפול. מחיר השירות אמור לעמוד על 300-500 שקלים, למעט מקרים מסובכים בהם נדרשה עבודה מרובה (יותר מחצי שעה).


מחירון עבודות אחרות

הרכבת ברז תעלה 200-600 שקלים (לא כולל חלפים כמובן), כאשר ברז משולב יעלה יותר (בכ100 שקלים).
החלפת צינור כולל פתיחה של המרצפות תעלה בין 1000 ל5000- שקלים (לא כולל חלפים), למעט המקרים בהם מדובר בצינורות כפולים (ואז אין צורך בשבירת קיר או מרצפות נרחבת).
תיקונים של מערכת הצנרת העירונית אמורים להעשות על ידי העיריה בלבד ועל חשבונה, ולכן כאשר מדובר בבעיה משותפת לכמה דירות, מומלץ לפנות למוקד השירות העירוני.

הנה מספר שירותים נוספים:

  • ביקור:                                 120-180    ש"ח
  • פתיחת סתימה בסיסית:      120-180    ש"ח
  • סתימה באסלה:                  150-220    ש"ח
  • החלפת ניאגרה:                  120-200    ש"ח
  • הגברת לחץ מים:                600-1500  ש"ח
  • תיקון פיצוץ בצנרת:            600-1500  ש"ח
  • פיצוץ צינור חיצוני:              200-350     ש"ח                  


תבקשו מהאינסלטור שיבדוק את הצמרת לידכם ואל תסתפקו בכך שהוא אומר לכם שהיא תוקנה. תבקשו גם לקבל הסבר מה בדיוק הוא עשה, לצורך המשך המעקב אחרי הבעיה
 12/08/2010    המאמר עודכן בתאריך 21/07/2019    iplumbers.co.il
פורום אינסטלטורים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר iplumbers.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 iplumbers.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אינסטלטורים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אינסטלציה
כל אחד מהאינסטלטורים המומלצים שלנו ברשימה עומד לרשותכם
אנחנו עובדים עם אינסטלטורים מקצועיים ואמינים ביותר בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!