iplumbers.co.il

תיקון דודי שמש- המדריך השלם


דוד שמש הוא ללא ספק אחת ההמצאות הישראליות המצליחות ביותר בעולם, בוודאי בתחום האנרגיה והאנרגיה הירוקה בפרט. דודי שמש הם גם בין שלושת המוצרים השכיחים במשקי הבית הישראלים (יחד עם מקרר ומכונת כביסה), ושכיחות הקלקולים של דודי שמש היא הנמוכה מבין הנ"ל. עם זאת, כמו כל פריט בעולמנו, דודי שמש חשופים גם הם לתקלות. להלן קיבצנו כמה נקודות חשובות לגבי תיקון דודי שמש.

תיקון דודי שמש- דע את האויב

כדי להבין טוב יותר את דרכי הפעולה של תיקון דודי שמש כדאי לקבל מושג כללי לגבי מהו דוד שמש ואיך דודי שמש פועלים. ההמצאה פשוטה מאוד: המים הקרים עוברים במסלול מפותל של צינורות מושחרים על גבי חומר אוגר אנרגיה סולארית (פולימר מוקצץ ושחור), וקולטים אנרגיית שמש, שמומרת לעליה בטמפרטורת המים. כדי שהמים לא יאבדו מחומם, מערכת הצינורות בנויה למעשה מצינור כפול (עם שכבת אוויר או וואקום בין הצינורות), שמאפשרת חדירת אנרגיה (דרך קרני השמש) פנימה, אך מונעת איבוד אנרגיה (דרך הולכת חום) החוצה.

אחרי שהמים עברו במסלול המפותל וחומם עלה, הם נאגרים במיכל אגירה מיוחד העשוי מחומר מבודד שישמור על המים חמים עד לשימוש. חשיבות מיוחדת שמורה למיקום מיכל האגירה.אינסטלציה

המיקום המועדף הוא דווקא מעל לקולט השמש: בצורה כזו, ועל פי החוק הפיזיקלי הידוע שנוזלים חמים עולים למעלה בעוד שהקרים יורדים מטה, שחלוף המים בקולט ממשיך באופן

עצמאי כל עוד יש שמש מספקת. אם מסיבות אסטטיות או הנדסיות יש צורך למקם את מיכל האיסוף נמוך מהלוח הקולט, ישנם פתרונות אחרים הפועלים על הבדלי לחץ הידרוסטטים ולא רק טמפרטורה, אך דודי שמש כאלה יקרים יותר ויעילים מעט פחות.

תיקון דודי שמש- מחירון כללי

דודי שמש כשלעצמם הם פריטי טכנולוגיה עמידים באופן מפתיע, עובדה שמשתקפת הייטב במוכנות של מרבית היצרנים של דודי שמש להעניק אחריות מקיפה וארוכת שנים, מעבר ל10 שנים במקרים רבים. לפיכך, לעיתים קרובות מה שנראה כתקלה בדודי השמש היא למעשה תקלה בצנרת שמובילה אל או מ- הדוד, ולא במערכת הדוד עצמה.

תיקון דודי שמש נובע בעיקר עקב תקלות שמתחלקות בעיקר לבעיות בלוח הקולט או במיכל האיסוף. התקלה הנפוצה ביותר, שנפוצה במיוחד בחלק של הלוח, היא נזילה. החשיפה המתמדת של הצנרת לתנאי סביבה קשים וטמפרטורות מים גבוהות (לעיתים קרוב לנקודת הרתיחה!) יכולה לאורך השנים להפוך פגמים מיקרוסקופיים בצנרת לסדקים ממש.

החלפת צנרת בתוך לוח החימום בעייתית בדרך כלל (כאמור מדובר בצנרת עדינה ומסובכת), ולרוב הפתרון הוא החלפת הגוף כולו (החל מ2000 שקלים כולל עבודה). נזילה ממיכל האיסוף נדירה יותר, אך חמורה לא פחות, והחלפתו יקרה מעט יותר (החל מ3000 שקלים כולל עבודה).

כיוון שבמקרים רבים מיכל האיסוף הוא למעשה גם דוד חשמל (כלומר מותקן בו גוף חימום), התקלה הנפוצה ביותר במקרה זה היא פגמים בגוף החימום. בעיה בטרמוסטט (האמור לעצור את פעולת גוף החימום), שימוש מופרז, והצטברות טבעית של אבנית, כולם יכולים לפגום ולמעשה "לשרוף" את גוף החימום. החלפה נקודתית של הגוף בלבד אפשרית ומומלצת, ומחירה מתחיל מ1500 שקלים.12/08/2010    iplumbers.co.il
פורום אינסטלטורים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר iplumbers.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 iplumbers.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אינסטלטורים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אינסטלציה
בעיה עם הדוד? דברו עם אחד המומחים שלנו ברשימה
אנחנו עובדים עם אינסטלטורים מקצועיים ואמינים ביותר בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!